UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
 AYLA AKBUAR
ATÖLYE : AYLA AKBUAR
KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

İlişki sorunu yaşamamış biri var mıdır sizce? Ne okullarda ne de aile içinde resmi bir şekilde öğretilmeyen ilişki becerileri, aslında bir ilişkiyi başlatmak ve sağlıklı bir şekilde devam ettirmek için önemlidir.

2.800,00
TÜM ATÖLYELER »
KONTENJAN
MAKSİMUM 30 KİŞİ
BAŞLANGIÇ TARİHİ
11 MAR 2024
EĞİTİM SÜRESİ
20.00-22.00
TOPLAM ZAMAN
4 hafta-15 günde 1
KATILIM ŞEKLİ
Zoom
KONUM
Zoom

ETKİNLİK HAKKINDA

KADIN – ERKEK İLİŞKİLERİNİN TEMELİNDE KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

İlişki sorunu yaşamamış biri var mıdır sizce?

İlişkiler, yaşamın karmaşık bir parçasıdır ve herkes zaman zaman ilişki sorunlarıyla karşılaşabilir. Cinsiyet, yaş, cinsel yönelim fark etmeksizin, iki farklı kişinin birbirini anlaması, sevmesi, ilişkilerini sürdürmesi, zorluklarla başa çıkma şekilleri, cinsel ilişki, değerli hissetme ve hissettirme gibi konular, ilişkilerin temel dinamikleridir. Ancak ilişki becerileri ne okullarda ne de aile içinde resmi bir şekilde öğretilmez. İlişkileri başlatmak ve sağlıklı bir şekilde devam ettirmek, cesaret ve bilgi gerektirir.

Uygulamalı Psikoloji Bilim Uzmanı Ayla Akbuar rehberliğinde gerçekleşecek bu eğitimde, kadın ve erkek ilişkilerinin temellerine, kadınların doğal, vahşi doğalarına ve içsel bilgilerini bağlı kalmaları gerektiğini vurgulayan "Kurtlarla Koşan Kadınlar" masalları üzerinden bakılacaktır.

Bu bir okuma ve paylaşım grubu.

Eğer ilişkiler ve insanların içsel dünyaları hakkında daha fazla öğrenmek, büyümek ve paylaşmak istiyorsanız, bir eğitim ve paylaşım grubu size rehberlik edebilir. Kurtlarla Koşan Kadınlar, kadınların kendi hayatlarına dair yönlendiricileri olmalarını teşvik eder ve kadınların toplumsal cinsiyet normlarına uymak yerine kendi benliklerini ifade etmelerini destekler. Romantik ilişkilerin ötesinde, kadınların içsel güçlerini keşfetmeleri ve özgürlüklerini bulmaları konusuna derinlemesine odaklanır.

 

  1.  Oturum 11 Mart: Kırmızı Ayakkabılar
  2.  Oturum 25 Mart: Kırmızı Ayakkabılar
  3.  Oturum 8 Nisan : Kirli Tanrıçalar ve Çirkin Ördek Yavrusu
  4.  Oturum 22 Nisan: Yaratıcı Hayatın Beslenmesi

 

ETKİNLİK KURALLARI

11 Mart'ta başlayan etkinliğimiz 15 günde bir gerçekleşecek ve 4 hafta sürecektir.

Whatsapp