UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
HAKAN AKDOĞAN

EĞİTMEN

HAKAN AKDOĞAN

Yazar, Dilbilim Uzmanı

2
AKTİF ETKİNLİK
EĞİTİMLERİ GÖR
1
BLOG YAZISI
BLOG OKU

EĞİTMEN HAKAN AKDOĞAN

Dilbilim uzmanı, yazar. Hacettepe Üniversitesi ‘İngiliz Dil Bilimi’ bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi ‘Medya ve İletişim’ bölümünü tamamladı.

Uludağ Üniversitesi’nde ‘İnsan, Toplum ve Felsefe’ programında çalışmalar yaptı. Perakende satış sektöründe yöneticilik, radyo programcılığı, yayınevi editörlüğü gibi işlerde çalıştı. 2003 yılından bu yana ‘Yaratıcı Yazarlık’, ‘Derin Okuma’, ‘Sanatla Farkındalık’ eğitimleri veriyor.

ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, Marmara Okulları, Uğur Okulları, TED Koleji, Ataşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Gümüşlük Akademisi, Sanat Mahal, Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, Gaia Studio, IKEA çalışmalarını yaptığı kurum ve kuruluşlardan bazıları. Hakan Akdoğan halen düzenli olarak Erbulak Evi Yazı Okulu’nda ve Uludağ Üniversitesi’nde ders veriyor.

Ayrıca yazar kariyerinde Distopya adlı dergiyi de çıkarttı. Fernando Pessoa ve Marquis de Sade’dan çeviriler yaptı. Nü Peride, Gölge Yaşatan, Struma, İlişmek, Varlık ve Piçlik, Kirpi Mesafesi adlı romanları yazdı. Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.

EĞİTMENE AİT
AKTİF EĞİTİMLER
EĞİTMENE AİT
PASİF ETKİNLİKLER
HAKAN AKDOĞAN
BLOG YAZILARI
Whatsapp