UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
İLİŞKİDE  İLETİŞİMDE  TANGO | Kapalı Tutuş Dersleri
ATÖLYE : ELİF ÜNLÜATAER
İLİŞKİDE İLETİŞİMDE TANGO | Kapalı Tutuş Dersleri

Tango, bir lisan gibi öğreniliyor. İçinde ezber barındırmıyor. Tümüyle doğaçlama yapılan, dünyanın en yaygın sosyal dansı.

TÜM ATÖLYELER »
KONTENJAN
MAKSİMUM 30 KİŞİ
BAŞLANGIÇ TARİHİ
19 NİS 2024
EĞİTİM SÜRESİ
20.00 - 22.00
TOPLAM ZAMAN
8 Hafta | 16 Saat
KATILIM ŞEKLİ
YÜZ YÜZE
KONUM
UMAY BSYD

ETKİNLİK HAKKINDA

Eğitim Tarihleri:
  • 19-26-Nisan | Her Cuma
  • 2-9-16-23-30 Mayıs | Her Perşembe
  • 6 Haziran | Perşembe

 

Eğitim İçeriği:

Tangoda kapalı tutuş dans etmeye, aslında tangoda asıl tutuş dans etmek denebilir. Ülkemiz dahil dünyanın hemen her yerinde, tüm tango etkinliklerinde en yaygın dans formu, kapalı tutuşla yapılan tangodur. Bu aynı zamanda tango deneyimi ve becerisi konusunda gösterge olabildiği gibi kalabalık pistlerde dans edebilme avantajı sunar. Ama en çok, derinleşmektir bize kattığı. Hem tangoyla kendimizi keşif yolculuğunda, hem de karşımızdakini anlama deneyimi açısından sundukları, paha biçilmezdir. İki kişinin ortak müziğidir artık dans. Beraberlik, dostluk, birlik deneyimi güçlenir.

Tango ile ilk kez tanışan kişiler, özellikle yeni tanıştıkları başka kişilerle dans söz konusu olduğunda; kapalı tutuşta konfor hissini yakalamakta zorlanabildikleri gibi, kapalı tutuşa karşı yine yabancılık fikrinden kaynaklanan direnç gösterebilmektedirler. Bu sebeple, özellikle Tangoda temellerin kavranması ve rollerin doğru icra edilebilmesi aşamasında açık tutuşta eğitimler uygulanmaktadır. Ülkemizde başlangıç aşamasında açık tutuş eğitim verilmesinin sebepleri bu konulara ve toplumumuzun kültürel yapısına da dayanır.

5 Nisan’da başlayacak Kapalı tutuş Tango dersleri, Elif Ünlüataer ve Hakan Ateş eğitmenliğinde yapılacaktır. Elif Hoca’nın 18 yıllık tango birikimi ve 15 yıllık eğitmenlik deneyimi ile ülkemizin son Tango Salon şampiyonu Hakan Hoca’nın birlikte hazırladığı müfredat; gerçek tango deneyimi yaşamak, tangoda derinleşmek ve hem yurtiçindeki hem yurtdışındaki etkinliklerde herkesle rahatlıkla dans etmek isteyen katılımcılar için hazırlandı.

Bu dersler, tango temel eğitimini tamamlamış, en az 4 aylık tango deneyimi olan, lider ve takipçi rolleri üzerinde pratiği olan kişilerin katılımına açıktır.

❖ Kapalı tutuş Tango dersleri, İlişkide İletişimde Tango 2.aşama ve 3.aşama eğitimlerini tamamlayan ve dans tekniği dersleri katılımcıları için uygundur.

❖ Sadece eşli katılım* kabul edilmektedir.

❖ İlişkide İletişimde Tango dersleri, 3.aşama katılımcıları, bu derslere de katılmak istemeleri durumunda, çift program indiriminden yararlanırlar: Eşli katılım: % 30 indirimle → 3.150 TL | kişibaşı

❖ Dışarıdan katılımda, 6 aylık tango deneyimi ve eğitmenlerin onayı* gerekmektedir.

❖ Kontenjan 24 kişiyle sınırlıdır.

* Bireysel katılımcılar için ön başvuru alınmakta; ve ancak partner konusunda doğaçlama yapılacak seçime uyum sağlamayı onaylamaları halinde (ve bir başka bireysel katılım oluşursa) sınıfa kayıt imkanı olabilmektedir. Bu bilgi kontenjan dahilinde geçerlidir.

ETKİNLİK KURALLARI
❖ Kapalı Tutuş dersleri saat 20.00 de başlayacaktır.
❖ Sadece hem 2. hem de 3. Aşama mezun öğrencileri katılabilir.
❖ Çift olarak (Partnerli) katılım gerekmektedir. Bireysel katılım kabul edilmemektedir.
SIK SORULANLAR
{{answerQuestionItem.date}}
{{question_error}}

Tekrar dene
YORUMLAR
{{comment_count}} yorum Kullanıcı deneyimleri
{{ commentItem.name.charAt(0).toUpperCase() }}
{{ commentItem.date }}
{{ commentItem.name }}Onaylanmış alıcı
{{commentItem.title}}
{{ commentItem.date }}
{{ answerItem.name.charAt(0).toUpperCase() }}
{{ answerItem.date }}
{{ answerItem.name }}
{{ answerItem.date }}
{{comment_error}}

Tekrar dene
Whatsapp