UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
SEZİN ARDANUÇ

EĞİTMEN

SEZİN ARDANUÇ

FT Sağlık ve Wellness Koçu, Fizik Müh.

EĞİTMEN SEZİN ARDANUÇ

Ben Sezin Ardanuç, 1994 yılında HÜ Fizik Müh. bölümünden mezun oldum. İnsan bedenine ve spora ilgim hep vardı. Step ve Aerobik alanında çalıştım, MEB onaylı Antrenörlük eğitimi aldım ve ardından 1999 yılında ODTÜ-WSKF Karate-Do Kulübünde Shotokan Karate ile devam ederek uluslararası yarışmalarda dereceler aldım. 

2007 yılından itibaren İstanbul’da zihin-beden uyumu ve stres yönetimi üzerine bilgisayarlı geribildirim sistemleri ile çalışmaya başladım (SCIO/QUEX-Ed®, LIFE®, Oberon vb.). İyileşme sürecinde kişinin manuel çabalarına odaklanarak duygusal özgürleşme tekniği (EFT/tapping) ve qigong uygulamalarını pratiğime ekledim. 

2013 yılında Büyük Usta Fu Wei Zhong ile Emei Qigong Seviye I ‘Şifa Sanatları’ seminerini tamamladım. Emei Qigong’un yaşam enerjisini harmonize ederek arttıran ve aynı zamanda da ruhsal gelişimi hızlandıran, uygulaması kolay teknikleri de çalışmalarına ekleyerek 2022 yılında Emei Qigong 14. Soy Seviye 1 Lisanslı Eğitmeni oldum. 2021’de Paul Lam ve uzman tıp ekibi tarafından geliştirilen sağlık için taichi formlarından biri olan Artrit ve Düşmeyi Önleme için Taichi eğitmenliğini tamamladım.

2021 yılı itibariyle fonksiyonel tıp ve wellness alanında uluslararası sertifikalı ve T.C. MYK belgeli koç olarak değişimi hayatlarına almaya hazır olan bireylerle bire bir ya da grup çalışmaları ve eğitimlerime devam ediyorum.
 

Whatsapp