UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
ARŞO KASBARYAN

EĞİTMEN

ARŞO KASBARYAN

Sanat Tarihçisi / Ressam/ Heykeltraş

1
AKTİF ETKİNLİK
EĞİTİMLERİ GÖR
1
BLOG YAZISI
BLOG OKU

EĞİTMEN ARŞO KASBARYAN

Arşo Kasbaryan, İlk orta ve lise öğrenimini sırasıyla Pappillon Fransız İlkokulu, Sakız Ağacı Katolik Ortaokulu ve Esayan Lise`sinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Türk Sanatı, Bizans ve Avrupa Sanatları Kürsüsünden mezun oldu. Aynı dönemlerde, Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver atölyesinde minyatür ve tezhip eğitimi gördü.

Lisansını Topkapı Sarayı Kütüphanesinde minyatürlü yazmaları inceleyerek hazırladı. 122 no`lu yazmayı lisans tezi olarak inceledi. İngilizce, Fransızca ve Ermenice dillerini konuşan sanatçı, çalışmalarını özel atölyesinde resim ve heykel alanında sürdürmektedir.

2009 yılında Salzburg Sanat Akademisi’nde Judy Fox ile 2 aylık heykel Workshop’una katılmış olup başarı sertifikası almıştır. Işık Üniversitesi’nde Eleştiri Kuramları üzerine master yapmaktadır. Meriç Hızal yönetiminde ‘Üç Boyutlu Biçimde Uçma Algısı’ adı altında tezini hazırlamaktadır.

Ayrıca 1990`dan beri çeşitli galeri ve sanat kurumlarında genel sanat tarihi, sanat felsefesi ve çağdaş sanat hakkında eğitim vermektedir.

Ödüller:

  • 1995: “Rivert Art 95” Mitoloji Dalında Birincilik, Nice.
EĞİTMENE AİT
AKTİF EĞİTİMLER
ARŞO KASBARYAN
BLOG YAZILARI
Whatsapp