UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
DİNLER TARİHİ / HRİSTİYANLIK
ATÖLYE : DURSUN ALİ AYKIT
DİNLER TARİHİ / HRİSTİYANLIK

Dinler tarihinden yola çıkarak dünyayı ve insanın kendi varlığını anlamasını sağlayacak ipuçlarına ulaşacağız.

3.500,00 ₺
3.000,00 / Aylık
TÜM ATÖLYELER »
KONTENJAN
MAKSİMUM 30 KİŞİ
BAŞLANGIÇ TARİHİ
27 ŞUB 2024
EĞİTİM SÜRESİ
18.30 - 20.00
TOPLAM ZAMAN
3 Ay
KATILIM ŞEKLİ
Yüzyüze / Zoom
KONUM
Umay BSYD

ETKİNLİK HAKKINDA

İçinde yaşadığımız coğrafyanın ve dış dünyamızın kültürlerini tanımak için, dinler tarihi bilgilerinin teorileri ışığında hayatımıza psikolojik temelli yeni bakış açıları kazandırmayı amaçlıyoruz. Dinler tarihi kavramları üzerinden, gündelik hayatlarımıza yeni yol haritaları çizebilmek ve insanın kendi varlığını, aynı zamanda dünyayı, anlamasını sağlayacak ipuçlarına ulaşacağız. Üniversite öğrencileri, sosyal bilimler, sanat tarihi, uluslararası ilişkilere ilgi duyan ve dünyanın siyasal ve ekonomik gündeminin gidişatını merak eden genç veya yetişkin herkes katılabilir.

Hıristiyanlık Tarihi, Kutsal Kitabı, İnançları, Sakramentleri ve Mezheplerini konu edinen bu seminer, dünyada en fazla nüfusa sahip bir dini geleneğin gelişim sürecini analiz etmeyi hedeflemektedir. Her ne kadar church-state (kilise-devlet) ayrımı varsa da dinin siyasete veya siyasetin dine ne tür etkilerinin olduğunun izlerinin rahatlıkla takip edileceği bir bağlam içinde Hıristiyanlık kronolojik süreç göz önüne alınarak ortaya konulacaktır. 
Başta Avrupa ve Amerika olmak üzere birçok bölgede etkili olan Hıristiyanlığın inançlarının oluşumuna, ritüellerinin şekillenmesine, hangi bölgelerde ne tür Hıristiyanlık anlayışının bulunduğuna ve kilise-devlet ilişkisinin küresel bazdaki karşılığının ne olduğuna ilgisi olan her katılımcıya açık bir seminerdir.
 

Eğitim İçeriği: Hıristiyanlık tarihi, Kutsal Kitabı, İnançları, Sakrametleri/ Ritüelleri ve Mezhepleri konu edinilecektir.

KAZANIMLAR EĞİTİMİN KATEGORİLERİ
KAZANIMLAR :
  • İçinde yaşadığımız coğrafyanın ve dış dünyanın kültürlerini tanımak
  • Dinler tarihi bilgilerinin teorileri ışığında hayatımıza psikolojik temelli yeni bakış açıları kazandırmak
  • Kavramlar üzerinden gündelik hayatlarımıza yeni yol haritaları çizebilmek
Whatsapp