UMAY - BİLİM SANAT VE YAŞAM MERKEZİ
CAM ALTI ŞAHMERAN BOYAMA ATÖLYESİ
ATÖLYE : EBUBURAK TOPARLI
CAM ALTI ŞAHMERAN BOYAMA ATÖLYESİ

Geleneksel halk sanatı camın insanla olan ilişkisini deneyimlemek, farklı bir geleneksel el sanatını sondan başa doğru yapım aşamasını gerçekleştirmek ve geleneksel el alma, el verme sanatını icra etmek için atölyemize bekliyoruz.

4.900,00
TÜM ATÖLYELER »
KONTENJAN
MAKSİMUM 10 KİŞİ
BAŞLANGIÇ TARİHİ
06 OCA 2024
EĞİTİM SÜRESİ
10.00 - 18.00
TOPLAM ZAMAN
TEK SEFERLİK
KATILIM ŞEKLİ
Yüzyüze Atölye
KONUM
Umay BSYD

ETKİNLİK HAKKINDA

Bu atölye geleneksel bir halk sanatı olan cam altı boyamanın insan ile olan ilişkisini deneyimlemek isteyen herkes için. Ebuburak ustanın ağzından hikayeler dinlerken, yeni ve farklı geleneksel bir el becerisi kazanarak cam altı Şahmeran boyamayı deneyimleyeceğiz.

Ülkenin dört bir yanından insanlar, Ebuburak ustayla tanışmak uğruna Mardin’e giderken, biz kendisini buraya getirdik. Mardin'de baba mesleği bakırcılık olan yapan Ebuburak Toparlı, bir gün Şahmeran ile göz göze gelerek cam altı resim sanatı ile tanıştı. Ebuburak, hepsi birbirinden güzel olan yüzlerce Şahmeran'lar çizdi, sırrı uğruna dünyalar keşfetti. Yurtiçinde ve yurtdışında sergiler açarak Şahmeran'ı herkese tanıştırdı, sevdirdi.

Geleneksel el alma ve el verme sanatını icra etmek ve cam altı boyama atölyesinin ardından Ebuburak ustadan Mezopotamya masalları, mitolojik hikayeler dinlemek için atölyemize bekliyoruz.

Etkinliğimiz 6 Ocak'ta 10.00 - 18.00 saatleri arasında yer alacaktır.

Atölye malzemeleri Umay tarafından temin edilecektir. Cam altı boyama atölyesine katılanlar için masal anlatısı ücretsizdir.

ETKİNLİK KURALLARI

Atölye malzemeleri Umay tarafından temin edilecektir. Cam altı boyama atölyesine katılanlar için masal anlatısı ücretsizdir.

SIK SORULANLAR
{{answerQuestionItem.date}}
{{question_error}}

Tekrar dene
YORUMLAR
{{comment_count}} yorum Kullanıcı deneyimleri
{{ commentItem.name.charAt(0).toUpperCase() }}
{{ commentItem.date }}
{{ commentItem.name }}Onaylanmış alıcı
{{commentItem.title}}
{{ commentItem.date }}
{{ answerItem.name.charAt(0).toUpperCase() }}
{{ answerItem.date }}
{{ answerItem.name }}
{{ answerItem.date }}
{{comment_error}}

Tekrar dene
Whatsapp