Sezin Ardanuç

Sezin Ardanuç

Fonksiyonel Tıp ve Wellness Koçu

1994 yılında TED Ankara Koleji’nden ve 2000 yılında Hacettepe Ünversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, fizik alan eğitimi ve pedagoji alanında yüksek lisans yapmıştır.

Üniversitenin ilk yıllarından itibaren insanın yetenekleri ve düşünce gücü ile ilgilenmeye başlamış, 2002 yılından itibaren Usui Reiki, Ra-Sheeba ve daha sonrasında kuantum düşünce yöntemleri ile ilgilenmiş, şifa uygulamalarına katılmıştır. ​

2007 yılından itibaren Türkiye’de ilk olarak, Kök Enerji Denge Merkezi’nde Ünal Uluer ile birlikte SCIO Quantum Biofeedback sistemini uygulamaya koymuş, 2008 ve 2009 yıllarında Naturel Yaşam Fuar’larında tanıtımını yapmışlardır.

2011 yılında EFT ve Emotrance Master Practitioner eğitimlerini Silvia Hartmann kolundan Sevgili Sandra Hillawi ile tamamlamıştır.

Sporla olan ilişkisi Step ve Aerobik dalında MEB onaylı Antrenörlük eğitimi ardından, 1999 yılında ODTÜ-WSKF Karate-Do Kulübünde Shotokan Karate ile devam etmiş, uluslararası yarışmalarda dereceler almıştır. Bedensel ve zihinsel disiplin gerektiren içe dönük süreçler, farkındalık gelişimini hızlandırmış ve Uzakdoğu bilgeliğine olan ilgisini daha da pekiştirmiştir.

2013 yılında Grandmaster Fu Wei Zhong ile Emei Linji Qigong Şifa Sanatları eğitimine başlamıştır. Emei Qigong’un hem yaşam enerjisini arttırıp harmonize eden, hem de ruhsal gelişimi hızlandıran, uygulaması kolay teknikleri ile aldığı sonuçlardan çok memnun kalmış ve Emei Qigong çalışmaları düzenlemeye başlamıştır.

2014 yılı sonu itibariyle Romanya’da yer alan Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Fakültesine’ne bağlı olarak Quantum Biofeedback Device – Neuroanatomy, Neuroelectrophysiology and Biofeedback Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

2015 yılı itibariyle merkezi USA’de olan fonksiyonel beslenme ve sağlıklı yaşam programı Functional Diagnostic Nutrition® ve Advanced FDN eğitimlerini tamamlamıştır. Yaşam tarzı alışkanlıklarının farkındalıkla ele alınmasında koçluk temelli Functional Medicine Certified Health Coach eğitimini (FMCA-IFM) tamamladıktan sonra Motivasyonel Görüşme Teknikleri ve Mindfulness Koçluğu ile altyapısını güçlendirmiştir.

İnsanı şifalandıracak en büyük gücün yine insanın kendisinde olduğuna ve ‘denge’nin doğal halimizin bir yansıması olduğuna inanır. Bedenimizdeki her hücre bu dengeyi korumak için ne yapacağını bilir, tek ihtiyacımız doğru içsel ortamı ya da çevreyi sağlayabilmektir.

Bu perspektifte danışanların “sağlıklı ve canlı” hissetmeleri için, doğru ortamı oluşturmalarına destek olmak üzere kişisel ve grup çalışmaları devam etmektedir.

Eğitimleri