Ayşen Mehtap Kurbanzade

Ayşen Mehtap Kurbanzade

Umay Kurucusu / Rüya Analizi Koçu

İstanbul’da doğan sanatçı, Nişantaşı Kız Lisesi, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde okuduktan sonra İstasyon Sanat Evinde İç Mimarlık eğitimi aldı. İzmir Karaburun’da Astoria Otel’in işletmeciliğini yaptı. 2009’dan itibaren 3yıl boyunca, Sanat Tarihçisi, heykeltıraş ve ressam Arşo Kasbaryan‘ın Sanat Tarihi derslerine ve 4 yıl boyunca Arşo Kasbaryan heykel atölyesinde heykel derslerine katıldı.  2013’de Cam Ocağı Vakfı‘nda Frantisheck Janak ve Chad Holliday kalıpla şekillendirme, Marc Ditzler füzyon cam ve Vladimir Klein soğuk cam şekillendirme atölyelerinde teknik derslere katıldı. Aynı dönemde Ressam Valerie Çelebi’den desen dersleri aldı. Sanatçı arkadaşları ile 2013’de ‘’Dualite’’ve 2015’de ”Arayış” adlı heykel sergilerini birlikte açtı. Çalışmalarına atölyede devam etmektedir. 2013 yılında aldığı ICF Erickson Koçluğu Sertifikası ile birlikte 20 yıldır kendisine kattığı diğer kişisel eğitimlerle birlikte Koçluk seanslarına başladı. 2021 yılında tamamladığı Nöropazarlama Yüksek Lisansı ile kendi öğrenim ve öğrencilik sürecine de durmadan devam ediyor.

Kendi eğitimi ve sanat yolculuğuna ömür boyu devam ederken, kitlelerin değişim, dönüşüm yolunun bireyden geçtiğine olan inancıyla 2017 yılında kurduğu Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi’nde bu yolda hizmet veriyor.

20 yıldır Psikiyatrist Nusret Kaya’dan hem danışmanlık hem de eğitim alarak Rüya Analizi yolculuğunu başlattı. Koçluk bilgisi ile harmanladığı rüya analizini sayesinde kendine has koçluk sistemini oluşturdu.                                                                                                                                                                             

“Birey her ne yapıyorsa bilinç ile yaptığında sonuç inanılmaz özgün olacaktır. Bunu da ancak kendini bilen, içsel bütünlüğüne ve özgürlüğüne ulaşmış kişiler yapabilir.”

Rüya Analizi Koçu Ayşen Mehtap Kurbanzade

Eğitimleri