MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3 üncü maddesi uyarınca, Umayla Yaşam ile ilgili tanıtıcı verilerin tümü, sitemizin “Anasayfa” kısmında bulunmaktadır. Umayla Yaşam olarak amacımız; biletinizi en kısa sürede, en basit şekilde satın almanızı sağlamaktır. Aşağıdaki Satış Politikamızı ve Satış Sözleşmemizi, müşteri olarak sizi memnun edecek ve umaylayasam.com’ daki satın alma süreci hakkında sizi bilgilendirecek şekilde planladık.
Bu Satış Politikası ve Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir kısmını oluşturur. Web sitemize kayıt olarak ve/veya bilet satın alım işlemlerini gerçekleştirerek, Kullanım Koşullarını, Satış Politikası ve Sözleşme hükümlerini ve Gizlilik Beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir. Satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin tersine bir isteğinizin ya da şikayetinizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden ve satın alma işleminizi onaylamadan önce, bizimle sitemizde yer alan iletişim numaralarından iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden bilet satın alarak ve satın alma işleminizi onaylayarak, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. Böylelikle sitemizden bilet satın aldığınızda, etkinlik biletleri ile ilgili sürecin tamamına, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz.

Ayrıca, satın alma işleminizi onaylayarak; bileti satın almadan önce;
a) firmamız ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini
b) satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları
c) Ödeme, ödemeye ait bilgileri, teslimat ve şikayetlere ait sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini
d) uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri
e) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
Satın alma işleminizi onaylamadan önce, sizlerden onayınız dahilinde, yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ayrıca ve önemle vurgularız. Ek olarak, işbu sözleşme ve ön onay ile “bilet satın alma işleminizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

BİLET İLE İLGİLİ ŞART VE KOŞULLAR

UYARI : 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un “Temel İlkeler” başlıklı 4. Maddesi uyarınca lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta çıktısını alarak okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her kişi müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır.

TARAFLAR
1. Merkez Ofisi Müzeyyen Sok. Büyükhanlı Konutları, B/2 Blok K:7 D:20 Suadiye/Kadıköy/İstanbul adresinde bulunan Umayla Yaşam Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi (“Umay BSYM”);
Umay BSYM Telefon: 0216 362 39 40
Mersis No: 0892059739700001

2. https://www.umaylayasam.com adresinden hizmet veren Web sitesinden veya mobil uygulamasından alışveriş yapan internet kullanıcısı (“Alıcı”).
Alıcı Telefon:
Alıcı Adres:
Alıcı E-posta:

Madde 1- U. Bileti satın alan şahıs, satın aldığı bileti hiçbir ticari amacı olmadan, yalnız şahsi kullanımı için satın aldığını, Umay BSYM veya temsilcileri tarafından açıkça yazılı izin verilmesi hariç, bileti, hiçbir ticari iş veya etkinlik için kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Örneğin , satın alınan bilet, üçüncü kişilere her ne koşulda olursa olsun satılamaz, biletin ek ücretle ya da başka şekilde satışı teklif edilemez; satın alınan bilet, reklam, yarışma ve çekilişler de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere promosyon veya diğer ticari amaçlarla kullanılamaz.

Madde 2- Etkinlikler için kişi başı maksimum bilet adedini Umay BSYM tarafından belirlenir. Bu sayı, satın almanın ilk adımında belirtilir. Bu uygulamanın amacı haksız bilet alımlarını engellemektir. Bilet alımları, bazı etkinliklerde kişi başına ve/veya kredi kartı başına, bazılarında ise hane başına sınırlandırılabilir. Bu kuralın herhangi bir şekilde ihlal edildiğini tespit edersek, bilet alımı ister birden fazla kart kullanılarak, isterse de aynı hanenin üyelerinin kart kullanımları ile gerçekleştirilsin, Umay BSYM, belirttiği adet sınırı üzerinde satın alınan biletleri, önceden bildirimde bulunmaksızın tek taraflı iptal etme hakkını saklı tutar.

Madde 3- Biletler internet aracılığıyla satılır. Bazı durumlarda etkinlikten önce Umay BSYM’nin kararı ile ek bilet satışa çıkarılabilir ancak bu kapasite veya bilet adedi konusunda herhangi bir garanti de veremeyeceğimizi belirtiriz.

Madde 4- Biletlerinizin kontrol ve muhafaza yükümlüğü size aittir. Biletlerin, doğrudan güneş ışığı veya ısı nedeniyle zarar görerek kullanılmaz hale gelmemesi için güvenli bir yerde saklayın. Umay BSYM çalınan, kaybolan veya zarar gören biletlerden sorumlu değildir.

Madde 5- Umay BSYM, türlü sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir. Bu durumda uygulanacak prosedürü Umay BSYM belirler ve duyurur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi ve saati konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir.. Bilet hamillerinin etkinlik tarihinden önce iptalden veya değişiklikten mutlak surette haberdar edileceği konusunda hiçbir taahhütte ve/veya garantide bulunamayız.

Madde 6- Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, hasar görmesi ya da imha olması durumunda,para iadesi yapılmaz. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ancak, bilet sahibinin tarihi değiştirilmiş etkinliğe katılmasının mümkün olmadığı hallerde bilet hamillerine ücret iadesi yapılabilir. Ücret iade tutarları, satın alınan biletin üzerinde yazılı ücret ve bilet başına uygulanan ilgili hizmet bedeli ile sınırlı olup, işlem bedeli ya da benzer başka bir bedelin talebi mümkün değildir. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Umay BSYM geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Geri ödemeler konusunda organizatörün belirlediği son iade talebi tarihlerine ve diğer talimatlara uyulması sizin sorumluluğunuzdadır. Umay BSYM tarafından belirlenen iade tarihleri dışında bilet ve/veya bedel iadesi yapılamaz. Bu kapsamda Umay BSYM hiçbir sorumluluk üstlenmez. İptal edilen ve ertelenen etkinliklerde bilet tutarınını iade edilebilmesi için, biletlerini Umayla Yaşam Ofisine fiili olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Fiili olarak teslim edilmeyen biletlere ilişkin olarak bilet bedeli iadesi yapılmamaktadır ve bu kapsamda Umay BSYM hiçbir şekilde sorumlu değildir. İptal edilen veya değişiklik yapılan etkinliklerle ilgili daha fazla bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz.

Madde 7- Biletler ve/veya biletin satın alınması şartları, Umay BSYM’nin kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara, rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, mekan ilgilisi veya Umay BSYM sizi mekan dışına çıkarma ya da mekana almama hakkına sahiptir. Mekanda, güvenliğinizi sağlamak amacıyla zaman zaman güvenlik araması yapılabilir. Ayrıca, güvenlik gerekçesi ile ya da başkaca nedenlere istinaden, kişisel bilgileri bulunmayan müşterilere bilet satışı yapılmasını reddetme hakkına sahiptir. Zira, etkinlik mekanına girecek kişilerin kimlik bilgilerinin Umay BSYM’ de bulunması, başta güvenliğin sağlanması amacıyla Umay BSYM için gerekli bir bilgi niteliğinde olabilmektedir. Dolayısı ile kişisel bilgilerinizin Umay BSYM ile paylaşılmasını istemez iseniz, Umay BSYM’nin size bilet satışı yapılmasını reddetme hakkı bulunduğundan, satın alma işleminizi tamamlamadan ve bileti satın almadan önce, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanını” dikkatlice okumanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi Umay BSYM ile paylaşmak istemeyişiniz nedeni ile, size bilet satışı yapılamayacak olması durumunda, bu durumdan Umay BSYM sorumlu olmayacaktır.

Madde 8- Umay BSYM’nin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak etkinlik mekanına giriş çıkışlar yapılır. Genel olarak bilet kontrolünden sonra dışarı çıkarsanız yeniden etkinlik mekanına giriş yapamazsınız. Etkinliğe geç kalırsanız, Umay BSYM’nin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak içeri girebilirsiniz ve bu kurallar etkinliğe göre farklılık gösterebilir. Geç kalanların içeriye alınması konusunda Umay BSYM hiçbir garanti veremez ve sorumlu değildir.

Madde 9- Fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı Umay BSYM’ nin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlıdır. Bu nedenle fotoğraf makinesi veya diğer kayıt ekipmanlarının, lazer kalemi ve cep telefonlarının etkinliğin yapılacağı mekanına sokulması yasaklanabilir. Umay BSYM, engelli kişilere kılavuzluk eden köpekler hariç, hayvanların etkinlik sahasına sokulmasını yasaklayabilir. Umay BSYM, katılımcıların dışarıdan getireceği yiyecek ve içeceklerin etkinliklerin yapılacağı mekana girişini yasaklayabilir. , müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu Umay BSYM üstlenmez.

Madde 10- Bilet hamili, sadece bilet üzerinde yazılı kıymeti haiz bir adet yer üzerinde hak sahibi olup, Umay BSYM, bilet sahibine, bilet üzerinde belirtilen yerden farklı bir yer verme hakkını saklı tutar. Bu durumdan yanlızca Organizatör sorumlu olup, Umay BSYM sorumlu değildir.

Madde 11- Umay BSYM, bilet üzerinde yazan bedel ve ilgili hizmet bedeli dışında, biletlere/ bilet satışlarına ve/veya etkinliklere ilişkin olarak başka hiçbir yükümlülük, taahhüt ve sorumluluk altında değildir. Siz, Umay BSYM’nin sorumluluğunun bu madde ile sınırlı olduğunu ve her ne nam adı altında olursa olsun, işbu maddedeki sorumluluk limiti dışında, Umayla Yaşamı sorumlu kabul etmeyeceğinizi önceden kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız. Bilet satın alma işlemiyle ilgili bilgi almak isterseniz, Umay BSYM’yi arayabilirsiniz.

Madde 12- Sözleşme kapsamındaki ticari elektronik iletiler, önceden onaylarınız alınmak kaydıyla sizlere gönderilebilir. Ayrıca, dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilme hakkına da sahipsiniz. Buna karşın, kendinizle iletişime geçilmesi amacıyla iletişim bilgilerini vermeniz hâlinde, temin edilen hizmetlere ilişkin değişikliklere ve/veya kullanıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmayacağını da belirtiriz. Ayrıca, hizmetin sağlanması sırasında, bu tür haberleşmenin yapılacağına dair sizlerin bilgilendirilerek ve size reddetme imkânı sağlanarak iletişim bilgilerinizin edinilmiş olması hâlinde, önceden izniniz alınmaksızın aynı veya benzer hizmetlerle ilgili pazarlama, tanıtım ve/veya değişiklik hizmetleri için haberleşme yapılabilmesi de hukuken mümkündür. Bununla birlikte, bu tür haberleşme yapılmasını reddetme ve bu kapsamda verdiğiniz izinleri geri alma hakkınız saklıdır ve bu talebinizin tarafımıza her türlü yolla iletilmesi yeterlidir.

Madde 13- İşbu sözleşme metni, sözleşmenin kurulmasından sonra, Umay BSYM verileri tarafından saklanmakta olup, web sitemizden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkan sağlandığını bilmenizi isteriz. Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.

Madde 14- Satın alma işleminizin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile bileti satın alarak ve satın alma işleminizi onaylarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızıtekrarlar, satın alma işleminizi onaylamadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini tekrar hatırlatırız.
Madde 15- Alıcı, işbu Sözleşme konusu biletin satın alınması işleminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda bilet bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Umay BSYM’ya ödenmemesi halinde, Umay BSYM’nin bileti iptal etme hakkının saklı olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 16- Alıcı, kendisi tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin (Ad, soyad, telefon numarası elektronik posta vs.) doğru, eksiksiz ve hukuka uygun olduğunu, Umay BSYM Web sitesine ve mobil uygulamasına teknik ve fiziki zarar vermediğini/vermeyeceğini, hiçbir kanun, yönetmelik ve sair mevzuata aykırı ve ihlal edici nitelik taşımadığını, üçüncü kişi haklarını ihlal etmediğini ve etmeyeceğini taahhüt eder. Kişisel verilerinde değişiklik olması halinde gerekli güncellemeleri yapacağını aksi halde Umay BSYM’nın sorumlu olmayacağını ve Umay BSYM Web Sitesi üzerinden paylaştığı tüm bilgilerin (alışveriş bilgisi vb. dahil) Umay BSYM tarafından yasalara uygun olarak işlenebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Umay BSYM, Alıcı tarafından iletilen, yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir. Alıcı tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak tüm zararlardan Alıcı sorumludur ve Umay BSYM’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 17- Alıcı, Umay BSYM Web Sitesini kullanım sırasında Umay BSYM ile paylaştığı Kişisel Verilerinin 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu uyarınca işlenmesine, transfer edilmesine ve saklanmasına açık rıza verdiğini kabul ve beyan eder. Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgiye Aydınlatma Metni incelenerek ulaşılabilir. Alıcı, dilediği zaman bu izni geri alabilme hakkını saklı tutmak kaydıyla, Umay BSYM Web sitesi içerisindeki kullanımına dair tüm bilgilerine erişmesine bu bilgilerinin Gizlilik ve KVK Aydınlatma Politikasında belirtilen kişi ve kurumlar ile paylaşılmasına izin verir. Umay BSYM, Alıcı’nın kişisel verilerinin gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almak ve gerekli özeni göstermekle birlikte kusuru bulunmaksızın veriler ifşa edilip üçüncü kişilerin eline geçebilir, bu nedenle verilerin güvenliği için kendisine yüklenebilecek kanuni sorumlulukları kapsamı dışında Umay BSYM yüzde yüz garanti vermemektedir.

Madde 18- Alıcı, Web sitesine ve mobil uygulamaya giriş yapmak için kullandığı kullanıcı adı ve şifresinin güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılmasından tamamen kendisinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcının, kullanıcı adı ve şifre güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan Umay BSYM’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Madde 19- Alıcı Web Sitesi veya mobil uygulama kullanımı sırasında gerçekleştirdiği işlemlerden, kullanmış olduğu söz, ifade ve içeriklerden doğacak tüm hukuki ve cezai sorumluluğun şahsen kendisine ait olduğunu, işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak Web Sitesi veya mobil uygulama üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak şahsen kendisinin sorumlu olacağını, hiçbir şekilde Umay BSYM’nın sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrıca bu gibi durumlarda Umay BSYM, Alıcının web sitesini ve mobil uygulamasını kullanımını durdurabilme, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar.

Madde 20- Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. Umay BSYM; biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş olup, bileti satın alarak ve satın alma işleminizi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz.

Madde 21- Tarafların kontrolü dışında kanunlar, yönetmelikler, direktifler uyarınca ve yetkili merciler tarafından alınan kararlar ve yangın, sel, deprem, toprak kayması, salgın hastalık, savaş, yaygın şiddet eylemlerinin (bunlarla sınırlı olmamak üzere) meydana gelmesi sebebi ile Umay BSYM işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Alıcı bu durumda Umay BSYM’den herhangi bir talepte bulunamaz.

Madde 22- İşbu Sözleşme uyarınca yapılacak tüm değişiklikler Umay BSYM’nin takdirine bağlı ve Umay BSYM Web Sitesi’nde ve mobil uygulamada ilan edilmek üzere yapılacaktır.

Madde 23- İşbu Sözleşme’nin bir hükmünün herhangi bir yargı alanının kanunları uyarınca geçersiz, kanuna aykırı veya uygulanamaz olması halinde, ilgili yargı alanında, kalan hükümler geçerli, hukuka uygun ve uygulanabilir olmaya devam edecek ve sözü geçen hükümden etkilenmeyecektir.

Madde 24- İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Umay BSYM’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Taraflar, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.