İlkçağdan Günümüze Sanat Tarihi Seminerleri

Sanat, camdan bir fanusa halktan uzak değildir. Topluma sağlıklı bir ortam sağlamak, kültürel bazda katkıda bulunmak, ayrıca ruhsal sorunların giderilmesinde olmazsa olmaz oluşu çağdaş toplumlarda kanıtlandı. Arşo Kasbaryan ile çıkacağımız bu yolculuğu genel sanat eğitimini, tarihsel ve felsefi açıklamalar ışığında geniş bir görsel dia sunumuyla başlatıyoruz.

Sanat Tarihçisi ve Ressam Heykeltraş Arşo Kasbaryan’la birlikte gayemiz sanatçı bakış açısıyla, İlkçağ sanatından başlayarak Ortaçağ, Yeniçağ, Yakınçağ ve Çağdaş tüm sanatları, genel ve karşılaştırmalı olarak irdelemek, anlaşılır bir dille ilgililere sunmak.

KAZANIMIM: Sanata yaklaşan toplum savaştan uzaklaşır, ruhumuzu sanata yaklaştırarak, içsel dengeyi yakalamak.

Tarih

Tem 27 2021

Saat

11:00 - 13:00

Yerel Saat

  • Konum: Europe/Istanbul
  • Tarih: Tem 27 2021
  • Saat: 11:00 - 13:00
Umay BSYM

Mekan

Umay BSYM
Suadiye, Büyükhanlı Konutları, B2 Blok D:20, 34740 Kadıköy/İstanbul
Arşo Kasbaryan

Eğitmen

Arşo Kasbaryan
Telefon
0553 952 39 40
E-Posta
bilgi@umaylayasam.com

İlk orta ve lise öğrenimini sırasıyla Pappillon Fransız İlkokulu, Sakız Ağacı Katolik Ortaokulu ve Esayan Lise`sinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Türk Sanatı, Bizans ve Avrupa Sanatları Kürsüsünden mezun oldu. Aynı dönemlerde, Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver atölyesinde minyatür ve tezhip eğitimi gördü. Lisansını Topkapı Sarayı Kütüphanesinde minyatürlü yazmaları inceleyerek hazırladı. 122 no`lu yazmayı lisans tezi olarak inceledi. İngilizce, Fransızca ve Ermenice dillerini konuşan sanatçı, çalışmalarını özel atölyesinde resim ve heykel alanında sürdürmektedir. 2009 yılında Salzburg Sanat Akademisi'nde Judy Fox ile 2 aylık heykel Workshop'una katılmış olup başarı sertifikası almıştır. Işık Üniversitesi'nde Eleştiri Kuramları üzerine master yapmaktadır. Meriç Hızal yönetiminde 'Üç Boyutlu Biçimde Uçma Algısı' adı altında tezini hazırlamaktadır. Ayrıca 1990`dan beri çeşitli galeri ve sanat kurumlarında genel sanat tarihi, sanat felsefesi ve çağdaş sanat hakkında eğitim vermektedir. Ödüller 1995 "Rivert Art 95" Mitoloji Dalında Birincilik, Nice

Sonraki Etkinlik

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir