Derin Okuma

Hakan Akdoğan ile Derin Okuma Sınıfı’nda “nitelikli okuma” nedir hep birlikte bu alana bakıyoruz. Kitapları kendimize araç olarak kullanıyoruz, sosyolojik, psikolojik ve felsefik yönden de inceliyoruz. Okuduğunuz metinleri yazdıran altındaki nedenler neler? Derin Okuma sınıfında göreceksiniz ki “edebiyat, kendi dışında her şey” demek.

Freud der ki “iyi edebiyat, iyi psikanalizdir”. Derin Okuma Sınıfı’nda okuduğunuz her satırla kendinize bir yolculuk gerçekleştireceksiniz. Biliyoruz, kişinin kendine içine bakması zordur, kendinize olan mesafenin ortadan kalkması içinse kendinize bakmanız elzem.

KAZANIMIM: Edebiyatla iyileşmek, edebiyatı araç olarak kullanarak psikanaliz yapmak.

Her Cumartesi 11.00 – 13.00

Aylık 2 Ders : 200 TL

 

Tarih

Tem 31 2021

Saat

11:00 - 13:00

Yerel Saat

  • Konum: America/Los_Angeles
  • Tarih: Tem 31 2021
  • Saat: 01:00 - 03:00
Umay BSYM

Mekan

Umay BSYM
Suadiye, Büyükhanlı Konutları, B2 Blok D:20, 34740 Kadıköy/İstanbul
Hakan Akdoğan

Eğitmen

Hakan Akdoğan
Telefon
0553 952 39 40
E-Posta
bilgi@umaylayasam.com

Hakan Akdoğan, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi'ni Dilbilim Uzmanı olarak tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünü de bitirdi. Uludağ Üniversitesi'nde Sosyoloji ve Felsefe eğitimi aldı. 18 yıllık özel sektör üst düzey yöneticilik kariyerini daha çok yazmak ve anlatmak için bıraktı. Dergilerde yayın yönetmenliği yaptı. Yazarlığı ve uzun zamandır sürdürdüğü Yaratıcı Yazarlık Atölyesi eğitmenliğini meslek edindi şimdilerde. Distopya adında bir dergi yöneten Hakan Akdoğan aynı zamanda Aylak Adam Yayınları Türkçe Yayınlar Editörü. Yazarın romanları, Nü Peride, Gölge Yaşatan, Struma, İlişmek, Varlık ve Piçlik, Kirpi Mesafesi. Ayrıca Nü Peride kitabıyla da Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.

Sonraki Etkinlik

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir