Demir AYTAÇ ile Rus Edebiyatı Atölyeleri

Demir Aytaç’ın Rus Edebiyatı Atölyeleri Suç ve Ceza’dan Anna Karenina’ya oradan da Karamazov Kardeşler’e kadar uzanan çarpıcı bir atölye. 

Sorularımız oldukça güçlü. Suç, işleniş biçimine göre meşru olabilir mi, suça götüren unsurlar hafifletici olabilir mi, hukuk eşit davranacaksa yaşam buna eşlik edecek mi?
Sonra yolumuza, toprak köleliğinin kaldırılmasından 1905 Devrimi’ne uzanan bir süreç eşlik edecek. Bir asır önce yazılan eserin güncelliğini hala korumasına inanamayacaksınız.

Gerçekte insanı insan yapan ne varsa, onlara adanmış bir destanla yolculuğumuz devam edecek. Demir Aytaç’ın akıcı anlatımı, keyifli eşliği ile edebiyatın hangi coğrafyaya ait olursa olsun ne kadar zamansız ve insana dair olduğunu göreceğiz.

Rus Edebiyatı Atölyesi, edebiyat sohbetlerini, daha derin, daha insan ve toplum odaklı yapmayı seven herkesin ilgisini çekecek.

KAZANIMIM: Rus Edebiyatı üzerinden topluma ve kendimize ayna tutmak, bakış açımızı genişletmek.

Tarih

Tem 27 2021

Saat

20:00 - 22:00

Yerel Saat

  • Konum: America/Los_Angeles
  • Tarih: Tem 27 2021
  • Saat: 10:00 - 12:00
Umay BSYM

Mekan

Umay BSYM
Suadiye, Büyükhanlı Konutları, B2 Blok D:20, 34740 Kadıköy/İstanbul
Demir Aytaç

Eğitmen

Demir Aytaç
Telefon
0553 952 39 40
E-Posta
bilgi@umaylayasam.com

Demir Aytaç, Migros Ticaret A.Ş. Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanıdır. Aytaç lisans eğitimini Illinois Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. İş hayatına Anadolu Endüstri Holding ve Koç Holding çatısı altında başlayan Aytaç, 1995 – 2003 yılları arasında ve Koç Holding’e bağlı KAV Danışmanlık Pazarlama Tic. A.Ş. ve KAV Ambalaj’da Genel Müdür Yardımcısı, Düzey’de ise Genel Müdür olarak görev almıştır. 2004 – 2008 yılları arasında Migros’ta Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2008 – 2019 yılları arasında, Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Yönetimi süresinde, Migros’un İnsan Kaynakları yönetimine yeni bir bakış açısı kazandıran Aytaç, dijital ve mobil araçların İK süreçlerine entegrasyonu, çalışanlara yönelik eğitimlerin kalite ve sayısının artırılması, üniversitelerle işbirlikleriyle içerik ve kapsamının geliştirilmesi ve çalışanlara yönelik sosyal platformların kurulmasına öncülük etmiştir. Son beş yılda üstlendiği Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı kapsamında, Migros’un sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına liderlik etmiştir. Şubat 2019 yılından bu yana Migros Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Demir Aytaç evli ve bir çocuk babasıdır.

Sonraki Etkinlik

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir