Eğitmenlerimiz

kjdaslkfjgaldksfjgalşdfjglşsdfjkglsşdfjkglşsdjgşldf
Ayşen Mehtap Kurbanzade

Ayşen Mehtap Kurbanzade

Umay Kurucusu / Koç ve Rüya Analisti

İstanbul’da doğan A. Mehtap Kurbanzade, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde okuduktan sonra İstasyon Sanat Evinde İç Mimarlık eğitimi aldı. 2009’dan itibaren 3 yıl boyunca Sanat Tarihçi ve heykeltıraş Arşo Kasparyan‘ın Sanat Tarihi derslerine ve 4 yıl boyunca Arşo Kasparyan heykel atölyesinde heykel derslerine katıldı.  

Orkun Özocak

Orkun Özocak

Psikolog / Evlilik, Aile ve İlişki Terapisti

2010 yılında İngiltere’nin Keele Üniversitesi’nde Felsefe ve Psikoloji çift ana dal mezunu olarak üniversite eğitimini tamamlayan Orkun Özocak, aynı yıl yaptığı araştırmalarla Avrupa Psikoloji Öğrenci Birlikleri Federasyonu tarafından psikolojide Avrupa ikinciliği ödülüne layık görüldü.

Serhan Bali

Serhan Bali

Müzisyen

Türkiye’nin klasik müzik alanındaki tek dergisi Andante’ye imza atan, kültür sanat alanında pek çok ulusal gazete ve dergide köşe yazıları, söyleşileriyle okurla buluşan Serhan Bali, klasik müziğin pek çok alanında ürün veren bir düşünce ve aksiyon insanı.

Demir Aytaç

Demir Aytaç

Rus Edebiyatı Atölyeleri

Demir Aytaç, Migros Ticaret A.Ş. Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanıdır. Aytaç lisans eğitimini Illinois Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. İş hayatına Anadolu Endüstri Holding ve Koç Holding çatısı altında başlayan Aytaç, 1995 – 2003 yılları arasında ve Koç Holding’e bağlı KAV Danışmanlık Pazarlama Tic. A.Ş. ve KAV Ambalaj’da Genel Müdür Yardımcısı, Düzey’de ise Genel Müdür olarak görev almıştır. 2004 – 2008 yılları arasında Migros’ta Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2008 – 2019 yılları arasında, Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Yönetimi süresinde, Migros’un İnsan Kaynakları yönetimine yeni bir bakış açısı kazandıran Aytaç, dijital ve mobil araçların İK süreçlerine entegrasyonu, çalışanlara yönelik eğitimlerin kalite ve sayısının artırılması, üniversitelerle işbirlikleriyle içerik ve kapsamının geliştirilmesi ve çalışanlara yönelik sosyal platformların kurulmasına öncülük etmiştir. Son beş yılda üstlendiği Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı kapsamında, Migros’un sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına liderlik etmiştir. Şubat 2019 yılından bu yana Migros Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Demir Aytaç evli ve bir çocuk babasıdır.

Hakan Akdoğan

Hakan Akdoğan

Yazar / Dilbilim Uzmanı

Dilbilim uzmanı, yazar. Hacettepe Üniversitesi ‘İngiliz Dil Bilimi’ bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi ‘Medya ve İletişim’ bölümünü tamamladı. Uludağ Üniversitesi’nde ‘İnsan, Toplum ve Felsefe’ programında çalışmalar yaptı. Perakende satış sektöründe yöneticilik, radyo programcılığı, yayınevi editörlüğü gibi işlerde çalıştı. 2003 yılından bu yana ‘Yaratıcı Yazarlık’, ‘Derin Okuma’, ‘Sanatla Farkındalık’ eğitimleri veriyor. ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, Marmara Okulları, Uğur Okulları, TED Koleji, Ataşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Gümüşlük Akademisi, Sanat Mahal, Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, Gaia Studio, IKEA çalışmalarını yaptığı kurum ve kuruluşlardan bazıları. Hakan Akdoğan halen düzenli olarak Erbulak Evi Yazı Okulu’nda ve Uludağ Üniversitesi’nde ders veriyor.
Ayrıca yazar kariyerinde Distopya adlı dergiyi de çıkarttı. Fernando Pessoa ve Marquis de Sade’dan çeviriler yaptı. Nü Peride, Gölge Yaşatan, Struma, İlişmek, Varlık ve Piçlik, Kirpi Mesafesi adlı romanları yazdı. Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.

Tugay Tuna

Tugay Tuna

Kodlama Eğitmeni

Tugay Tuna, bugüne kadar birçok firmanın kodlama eğitimlerinde yer almış, organizasyon ve yöneticiliğini üstlenmiştir. Türkiye’de liseler düzeyinde ilk Yazılım Kulübü’nü kurarak 500’ün üzerinde lise öğrencisinin yazılım geliştirmeyi öğrenmesini sağlamıştır. Bu projeleriyle uluslararası vakıflardan ödül alan Tuna, kendi yazılım projelerini geliştiriyor. Ayrıca Yavru Kanguru isminde başlattığı girişim ile 5-18 yaş arası çocuklara hem özel ders formatında hem de sınıf eğitimleri ile kodlama eğitimi veriyor.

Hacer Ayaz

Hacer Ayaz

Satranç Eğitmeni

Denizli’de doğan Hacer Ayaz 1997 yılında ilk satranç turnuvasına katıldı. Bu tarihten beri lisanslı satranç sporcusudur. Kısa zamanda yaş gruplarında ve kadınlar kategorilerinde elde ettiği derecelerle il çapında tanınan bir oyuncu olmanın yanı sıra milli takım havuzuna girdi. 1999-2005 yılları arasında çeşitli kategorilerde milli takım ile ülkemizi temsil etti. Satranç hayatı boyunca Süper Lig’te 4 sene olmak üzere çeşitli lig maçlarında yer aldı. 2010 yılında profesyonel satranç antrenörlüğüne başladı. Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları, Bilfen Eğitim Kurumları, FMV Işık okulları gibi kurumlarda usta öğretici ve antrenör olarak görev aldı. Halen kurumlarda ve bireysel olarak dersler vermektedir.

Soli Özel

Soli Özel

Türk Siyaset Bilimci / Yazar / Akademisyen

 1958 yılında İzmir’de doğan Soli Özel, 1975 yılında İstanbul Robert Kolej’den mezun oldu. Daha sonra 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Bennington College, Ekonomi bölümünde lisans eğitimini tamamladı ve 1983 yılında Johns Hopkins Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden master dalında mezun oldu. Geçmişte Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yapan Özel, Sabah Gazetesi’nde uluslararası ilişkiler hakkında günlük köşe yazıları yazmıştır. Aynı zamanda Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) tarafından yayımlanan hukuk ve uluslararası ilişkiler konulu bilimsel UHP (dergi) dergisinde yazı ve çalışmalarını sürdürmektedir. Soli Özel, Yahudi kökenli bir Türk vatandaşıdır ve özellikle Orta Doğu sorunu konusunda uzmandır. Sabah’taki yazarlık görevinden ayrılarak 1 Mart 2009’da yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk’ün Dış Haberler müdürlüğü görevini yürütmekte ve yine aynı gazetede uluslararası politika konularında köşe yazılarına devam etmektedir. Soli Özel, Eylül 2010 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler bölümüne geçmiştir.[

 

Sevda Bilgin

Sevda Bilgin

İlkyardım Eğitmeni


Okumaya başladığından beri öğrenmenin ve bilginin peşinde koşan Sevda Bilgin, 1991 yılında GATA Hemşirelik Yüksekokulu’nu bitirdikten sonra Çocuk Sağlığı Hastalıkları konusunda Master eğitimini tamamladı. Bu konuyla ilgili birçok seminer, sempozyum ve kongreye katılarak çocuk sağlığının korunması ve ailelerin bu konuda neler yapabileceği hakkında bilgilere sahip oldu. Bu yolda 5 yıl Homeopati eğitimi aldı. Akut ve kronik hastalıklarda ilaçsız tedavi yöntemlerini deneyimledi. ‘Ağaç yaşken eğilir’ bilgisiyle edindiği bu deneyimleri gelecek nesillere aktarabilmek için formasyon eğitimini tamamladıktan sonra lise ve üniversitelerde gençlerle birlikte oldu. Halen bu deneyimlerini gençlere aktarmaya devam etmektedir. Bu sırada toplumda yanlış bilinen hatalı ilk yardım uygulamaları nedeniyle birçok kişinin zarar gördüğünü, sakat kaldığını ve hastanede tedavi süresinin uzadığını gözlemledi. İlk yardım eğitmen sertifikası aldı ve yetişkinlere sertifikalı ilk yardım eğitimleri vermeye başladı. Bu eğitimler sırasında yetişkinlerin neye ihtiyaçları olduğu farkındalığına ulaştıkları için ilk yardım eğitimlerine daha önem verdikleri ve daha ciddiye aldıklarını, çocuklarını daha sağlıklı yetiştirmek isteyen, ev kazalarında ne yapacağını bilen, hızlı düşünerek kısa sürede müdahale etmek isteyen anne babaların bu eğitimleri istekle dinlediklerini gördü ve bu karşılaşmalar onda yeni bir ümide ve şevke neden oldu. Bu yüzden üniversite eğitimlerinin yanında halen ilk yardım eğitimlerine devam etmektedir.