Elif Ömüriş

Elif Ömüriş

Tango Eğitmeni

Uludağ Üniversitesi İşletme Mezunu.
Coca-Cola İçecek A.Ş son çalıştığı firma olmak üzere; 11 yıl süren kurumsal deneyimlerinden sonra, kariyerini Tango alanında devam ettirmek istedi.Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği Kulüpler Arası Arjantin Tango Yarışması’nda partneriyle birlikte 2009 yılı kategori birincilik ödülü aldılar.

Hem yurtiçindeki, hem de yurtdışındaki birçok uluslararası etkinlik ve festivallerde gösteriler sundu, atölye çalışmaları yaptı. Tango eğitimi almak için bir dönem Arjantin Buenos Aires’te kaldı.

Tangodaki değerlerin günlük hayata katkı sağlayan taraflarını keşfetti. Bunun üzerine tangoyu, bir dans kursunda olduğundan farklı bir şekilde anlatmaya karar verdi.

Bugün, kurucusu olduğu TangoWellness ‘ta tangoyu bir yaşam tarzı olarak anlatıyor. İlişkide İletişimde Tango, Tangoyla Liderlik başlıklarıyla, hem bireylere hem kurumlara tangodaki değerlerin günlük yaşamda pratik edilmesine yönelik eğitimler veriyor.

2018 yılında Turkcell Diyalog Müzesi çalışanları olan görme ve işitme engelli rehberler ile yaptığı tango çalışmaları önce koreografisi kendisine ait olan bir sahne gösterisine, ardından da Turkcell ”Engel Tanımayanlar” serisinde reklam filmine dönüştü.


Tangodaki zarafetten ilhamla hazırladığı zarafet eğitimlerini ise, 2021 yılı Nisan ayı itibariyle paylaşmaya başladı.

Eğitimleri