Damla Kunç Koçman

Damla Kunç Koçman

Yazar

Damla Kunç Koçman, Hacettepe Kimya Mühendisliği bölümünden İhsan Doğramacı üstün başarı ödülü alarak birincilikle mezun oldu. Ankara II. faz doğal gaz projesinde tasarım mühendisi olarak kariyerine başladı. Daha sonra sırasıyla, kurumsal deneyimine Eczacıbaşı İlaç ve Sanofi’de Ruhsatlandırma alanında 10 yılı aşkın süre çalışarak devam etti. 2006 yılında deneyimlerini Silyon Ruhsatlandırma Danışmanlık Hizmetlerini kurarak bir çok yerli ve uluslararası firmaya danışmanlık yaparak paylaştı.
Bu süreçte firmalara orijinal ve jenerik ilaç ruhsatlandırma süreçleri, fiyatlandırma politikaları, hasta kullanım talimatlarının oluşturulması, Sağlık Bakanlığı prosedürleri ve iletişimin sağlanması alanlarında hizmet verdi.
Yaşamında kişisel gelişimini her zaman önemsedi ve kendi gelişimine yatırım yaptı. Koçluk mesleği ile tanıştıktan sonra kariyer değişikliği yaparak 8 yıllık girişimcilik deneyimini profesyonel koç, eğitmen, değerlendirme (assesment) ve gelişim merkezi danışmanı alanları ile birleştirdi. Coachman Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurdu. Claude M. Bristol’ün “Kuşkusuz tasarladığımızı oluruz” sözünden etkilenerek kendini bilmek, dönüştürmek ve yaratıcılığını geliştirmek üzerine katkı sağlayacak çalışmalara katıldı. İnsanı ve insan psikolojisini anlamaya yönelik tamamlayıcı eğitimler de alarak çalışmalarını destekledi. Damla, 1000 saatin üstünde koçluk deneyimine sahip olup, bireysel ve kurumsal koçluk yapmakta ve eğitimler vermektedir. International Coaching Federation (ICF) onaylı akredite Profesyonel Koçtur (PCC). Ayrıca, WAPP onaylı Temel Pozitif Psikoterapi Danışmanı, MEB onaylı Yaratıcı Drama Lideri, Hikaye Anlatıcısıdır. Marmara Üniversitesinden Pedagojik Formasyon da alarak kariyerine bu yönde devam etti. Uluslararası ilaç firmaları, finans sektörü, sanatçılar, hava yolu şirketleri, teknoloji firmaları referansları arasında. Lider Koçluğu, Kariyer Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu uzmanlık alanları. Ayrıca, eğitim kurumlarına MEB onaylı “Yaratıcı Drama ile Yaratıcı Yazmadan Yaratıcı Okumaya” atölyeleri de gerçekleştiriyor. Mesleki eğitim ve deneyimine dayanarak çocuklara bilim kurgu romanları yazıyor. Çocukların keyifle okuduğu “Bilim Okulu Proje X ve Paralel Evren Yolcuları kitaplarının yazarı. Eğitmenimiz Damla, sosyal girişimci, evli ve iki çocuk annesi.