Belma Özkan

Belma Özkan

Psikoloji ve Bağımlılık Danışmanı

1974 İzmir Doğumlu Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Belma Özkan, Üniversite eğitiminin ardından Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı ile akademik kariyerine devam etmiştir. 2020 yılında aynı üniversitede Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon bölümüne 2. yüksek lisans olarak bitirmiştir.

Üniversite yıllarından itibaren Kişisel Gelişim, Yoga ve Meditasyonla ilgili çalışmalar yapmış, 2010 yılından itibaren profesyonel olarak bu alanda kariyerine devam etmek amacıyla Sanat Terapi, Neurosystemic CARE, Profesyonel Koçluk, NLP, Mindfullnes başta olmak üzere ayrıca, Enerji Terapileri, Yoga, Ayurvedik Beslenme ve kişisel gelişimde bir çok uzman uygulayıcı olmak için birçok profesyonel eğitime katılmış ve katılmaya devam etmektedir.

Eğitim almanın ve vermenin kendisi için vazgeçilmez bir yolculuk olduğunu her daim vurgulayan Belma Özkan; 2012 yılından bu yana aldığı eğitimlerin tamamını kullandığı bireysel ve kurumsal eğitimler düzenlemektedir.

Ayrıca Mindful Beslenme(Farkındalıklı Beslenme ve duygusal yemek yeme), Sezgisel Yeme üzerine yaptığı çalışmalar, eğitimler ile özel yürüttüğü ”Duygusal Yemede Modern Yaklaşımlar” programı kalıcı davranış değişikliği yaratan alanındaki tek programdır. Bu konuda da kişilere, gruplara ve şirketlere özel eğitimler vermektedir.

Yazmayı ve paylaşmayı seven yapısı ile Medium Blog; www.belmaozkan.com ve diğer pek çok internet sitesinde düzenli olarak psikoloji, kişisel gelişim yazı ve makaleleri yayımlanmaktadır. @belma_ozkan @yemepsikolojisi instagram hesaplarından paylaşımlarını takip ederek, yaşantıları pozitif yönde değişen bir çok takipçisi bulunan Belma Özkan evli ve bir çocuk annesidir.