Yin Yoga ve Mindfulness Atölyesi

300 TL1.200 TL

Temizle
Eğitmen

Katılım Şekli

Yüz Yüze

Eğitim Tarihi

27 Eylül 14:00-15:30

Eğitim Süresi

1.5 Saat

Açıklama

Yin yoga pratiklerimizin sonunda her ders 15 dakikalık mindfulness meditasyonu bulunmaktadır. Yin ile bedensel ve duygusal gevşemeyi desteklerken, mindfulness ile de zihinsel arınma gerçekleşmektedir.
Yin Yoga, 5000 yıllık Yoga disiplininin sakinliğe ve esnekliğe davet eden bir parçasıdır. Bedende esnek olmayan dokular harekete izin vermezler. Aynı şekilde duygusal bedende de esnek olmayan bakış açıları yaşamımızda blokajlar yaratır. Yin Yoga her türlü zihinsel ve bedensel rahatsızlıkta iyileştirici destek sağlar, seanslarda belirlenen spesifik bölgelere / uzuvlara bioenerji de uygulanabilmektedir.
Dişil enerjinin, yaratımın artması için dengeli bir Yin enerjiye ihtiyacımız vardır.
Sağlıklı, esnek ve hafif bir yaşam için en az iki haftada bir defa düzenli olarak uygulanması tavsiye ediyoruz.

Eğitimin konusu, amacı, kazanımları, kimler katılmalı?
Kişinin kendi bedeniyle olan bağlantısını iyi kurmasını, özgüvenini, değerini ve öz şefkatini geliştirmesini sağlar.

Cansızlığı giderir, var olan canlılığı ve hafifliği uzun süre bozulmadan dengelemede destek sağlar.

3-5 dakika boyunca aynı pozisyonda kalarak esnetme yapmak; sadece kasları değil, tendonları, bağ dokuları ve bundan daha önemli tüm bu bağ dokular ve organları sarmalayan fasyayı direk etkilediği için, çalışmada kazanılan rahatlık 12-48 saat boyunca etkisini sürdürür.
Yin Yoga’nın ruhsal sağlığa yararı zaman içinde kalıcı şekilde kendini gösterir. Çalışma, tüm bedende mevcut olan nadileri (enerji kanallarını) uyararak enerji akışını sağlıklı hale getirmekte ve omurgada yerleşmiş ana enerji kanalı olan şuşumnayı uyarmaktadır.
Bilinç seviyesinde yükselme, farkındalıkta artış gözlenir.
Özellikle günümüzde en çok yakındığımız stres ve zihinsel yorgunluğa panzehir gibi etki eder. Sakinlik ve dinginlik kazandırır.

Bedenin tek tek tüm eklem yerlerini hareketlendiren sistem, genleşme ve açılımlarla, vücuttaki toksinleri atmanızı ve daha ferah hissetmenizi sağlar.

N/A Eğitim Kategorisi:

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram