Öğrenci 360 Programı

Eğitmen

,

Eğitim Durumu

Kayıtlara Açık
Randevu Alınız

Katılım Şekli

Yüz Yüze

Açıklama

Lise veya üniversite sınavına girecekseniz… Alan seçimi ve meslek seçimi konusunda kararsızsanız… Öğrenci 360 Programı öğrencilere ve ailelerine özel, öğrencinin akademik gelişimini destekleyen, psikolojik danışman, eğitim ve kariyer danışmanlarımız tarafından uygulanan, özel bir danışmanlık programıdır!

Öğrenci 360 Programı ile:

*Öğrenci neyi, ne zaman hangi ölçüde yapması gerektiğini öğrenir.

*Hata yaptığı ya da çalışmaktan uzaklaştığında, bireysel görüşme için bir psikolojik danışmanı olur.

*Öğrenci akademik yolda süratle ilerleyemese bile yolda kalabilmesini danışmanlık süreci sağlar. Yolda kalmak yolun dışında olmaktan her zaman daha iyidir.

*Öğrenci eğer LGS veya YKS gibi zorlu sınavlara hazırlanıyorsa, bazen anne-babanın çocuğunu mevcut bilgisi ile takip etmesi ve yön vermesi zor olur. Danışmanlık öğrenciyi takip eder, yön verir ve öğrencinin ailesi ile yaşayabileceği iletişim sorunlarının ortadan kalkmasını sağlar.

*Öğrenciye tüm derslerde gerekli olan hızlı, derin ve anlamlı okuma becerisi kazandırılır. Ders çalışmayı zorlaştıran bilişsel, nöropsikolojik sorunlar varsa Bilişsel Fitleşme ile bu sorunlar azaltılır.

*Danışmanlık; düzenli, disiplinli ve sürdürülebilir bir çalışma sistemidir.

*Öğrencinin ruh sağlığı takip edilir. Alınması gereken önlem varsa aile bilgilendirilir.

*Ders çalışmak için öğrenmeyi öğrenmek gereklidir. Bu süreç içinde öğrenmeyi öğrenmesi için öğrenciye, tüm öğrenmeyi öğrenme araçları öğretilir ve öğrencinin bu araçları ders çalışma ve tüm akademik süreçlerde kullanması desteklenir, takip edilir.

*Alan seçimi ve meslek seçimi konusunda öğrencinin bilişsel ve kişilik özelliklerini dikkate alan koçluk, mentorluk çalışması ile öğrenci için en ideal kariyer planlaması yapılır.

“Öğrenci 360 Programı” nörobilim merkezli, bilişsel süreçleri önceleyen, her bir öğrencinin kendi öğrenme, gelişim hızına göre planlanmış, “öğrenmeyi öğrenmeye” odaklanmış, akademik gelişimi destekleyen, psikolojik danışman, eğitim ve kariyer danışmanları tarafından uygulanan, uzun soluklu bir danışmanlık programıdır.

Eğitim hayatının en zor yıllarını Öğrenci 360 Programı ile kolaylıkla atlatabilir ve çocuklarınızın edindikleri bilgilerle gelecekte de başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz…

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Öğrenci 360 Programı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GÖNDER

Eğitim Kategorileri: ,

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram