Nöroplastisite İle Zihin Tasarımı – Nefes Terapisi

1.000 TL1.800 TL

Temizle
Eğitmen

Eğitim Durumu

Rendevu Alınız

Katılım Şekli

Yüz Yüze, Online (Zoom)

Eğitim Süresi

Nöroplastisite 2 Saat
Nefes Terapisi 1 Saat

Açıklama

İnsanın düşünce dünyası, duygularına ve davranışlarına dönüşerek tüm deneyimlerini ve realitesini belirler. Dolayısı ile deneyimlerimizi değiştirmenin yegâne başlangıç noktası, düşünce biçimimizi ve akışımızı değiştirmektir. Bunu yapabilmek ise, zihnin ne olduğunu, nasıl işlediğini ve hangi temel esaslarla bize aynı deneyimleri yaşattığını anlamakla başlar ve beynin ve sinir sisteminin buna nasıl eşlik ettiği bilgisi ile birleştiğinde “dönüşüm” muhteşem olur ve sürdürülebilirdir.

Beyin bahçesine girmek, orada işe yaramayan ve bize hizmet etmeyen düşünceleri temizlemek ve yerine yenilerine ekmek ve bu yenilerin bize hizmet eden deneyimler yaratmasına odaklanmak, gerçekten yaşamak için hedefimiz olmalıdır. Bu süreç, kişinin kendini yeniden “doğurduğu” bir prosestir.

Neşe Merdinler ile Nöroplastisite- yani “Beyin Estetiği” – temelli Zihin Tasarımı seansları ile;
• Sürekli olarak aynı deneyimleri yaşamanıza sebep olan düşünce ve inanç kalıplarımızı belirleme,
• Bunları özel bilimsel yazılı tekniklerle dönüştürme,
• Zihni bu deneyimleri değiştirecek biçimde yeniden programlama,
• Bilişsel bozukluklara dönüşmüş olan ve anksiyete ve/veya panik atak tetikçisi olan ileri düzeyde negatif düşünce kalıplarını dönüştürme,
• Yaşama karşı yepyeni ve etkili bir düşünce- davranış- deneyim akışı kazanmanız mümkün olacaktır.

NEFES SEANSLARI

Günlük zihinsel faaliyetlerimizin, koşullanmalarımızın ve stres düzeylerimizin, beynin otomatik nefes alışverişini kumanda eden beyin kökü üzerine yaptığı baskı, zaman içerisinde doğal nefesimizi kaybetmemize ve çarpık nefes alışkanlıkları geliştirmemize sebep olur.

Çarpık nefes, bedenin ana solunum kaslarının kasılarak fonksiyonlarının bozulması ve görevi ana solunum olmayan ikincil kasların devreye girmesi anlamını taşır. Bu durum, gerek beden gerek beyin hücrelerinin, ihtiyaç duyduğu oksijeni alamaması ve hücrelerin oksitlenmesi yani yaşamsal fonksiyonlarını yitirmesi ve hastalanması gerçeğine evrilir.

Beyin, tek başına vücuda giren oksijenin %25 ini, enerji üretmek ve fonksiyonlarını yerine getirmek için kullanır. Bu çok büyük bir orandır. Süreci yerine getirmesi için, hepimizin doğru nefes alması ve hem beyni hem bedeni oksijenlendirmemiz gerekir. Bunu yapabilmek için ise ana solunum kaslarını yeniden devreye alan nefes seanslarından istifade ediyor olmamız büyük önem taşır.

Eğer doğru nefes almıyorsak, beyin oksijenlenemez. Oksijenlenmeyen beyin ve beden hücreleri oksitlenir ve bu oksitlenme, hastalık riski demektir. Beyin hastalıklarının, özellikle demans ve Alzheimer’ın en büyük sebebi, beyin damarlarının tıkanması ve hücrelerin oksitlenmesidir.

Hem beyin hem beden hücrelerinin yeniden yaşamsal faaliyetlerinde doğru fonksiyon gösterebilmesi için nefes seanslarımıza davetlisiniz. Nefes, yaratıcının bize verdiği en büyük hediye ve hazinedir. Bu hazinenin kıymetinin bilincinde olmak dileği ile.

 

N/A Eğitim Kategorisi:

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram