Dikkatine Dikkat Et

3.000 TL

Temizle
Eğitmen

,

Eğitim Tarihi

15 & 16 Ekim 12:00 – 18:30 / 12 saat

Katılım Şekli

Yüz Yüze

Açıklama

Biyolojimizin temel bileşenlerinden olan dikkat sistemi, o anda alakalı olmayan bilgileri, duyumları ve algıları ayarlamamıza ve enerjimizi önemli olan bilgilere yönlendirmemize olanak tanır. Bulunduğumuz dönemde ilgi dağıtıcıların içsel ve dışsal yoğunlaşması hem kapasite hem de süre açısından sınırlı olan dikkat sisteminde arızaya ve sapmalara sebep olmaktadır bu nedenle dünyayı anlamlandırmak için elimizdeki dikkat kaynaklarını etkin bir şekilde yönetmenin yollarına sahip olmak önemlidir.

Zihinsel odağı bir uyarana doğru ve verimli bir şekilde çevirme yeteneği, odaklanmış dikkate bağlıdır. Beyin ve sinirsel bağlantılar, onlara meydan okunarak ve çalıştırılarak güçlendirilebilir, bu nedenle bu becerileri sık sık eğiterek, odaklanmış dikkatle ilgili beyin yapıları daha güçlü hale gelecektir.

Dikkatine Dikkat Et Atölyesi; dikkat sistemini etkileyen unsurları fark etmek konusunda bilgilendirme ve farklı bedensel ve zihinsel çalışmalarla kendinizi tanımanız ve geliştirmeniz konusunda beraber yol almayı amaçlamaktadır.

Evrimsel Değişim
Bedensel Etkenler
Psikolojik Etkenler
Çevresel Etkenler
Mindfulnness
Oyun Terapi
Resim Terapi
Nefes Çalışması
Yin Yoga
Aromaterapi
Dikkat Çalışmaları
karma olarak atölye kapsamında yer almaktadır.

Eğitimin konusu, amacı, kazanımları, kimler katılmalı?
Odaklanmayı yani dikkat etme ve sürdürebilme yeteneği konusunda farkındalık oluşturmak, katılımcının kendini geliştirmesini sağlamak.
Dikkat konusunda kendini tanımak ve geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

N/A Eğitim Kategorisi:

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram