Derin Okuma Atölyesi

700 TL

Eğitmen

Eğitim Tarihi

İki Haftada Bir Her Çarşamba 19:00 – 21:00

Eğitim Açıklaması

2 Haftada bir / 2 Saat

Katılım Şekli

Online

Ücret

4 Kitap 700TL / 8 Hafta

Açıklama

Hakan Akdoğan ile Derin Okuma Sınıfı’nda “nitelikli okuma” nedir hep birlikte bu alana bakıyoruz. Kitapları kendimize araç olarak kullanıyoruz, sosyolojik, psikolojik ve felsefik yönden de inceliyoruz. Okuduğunuz metinleri yazdıran altındaki nedenler neler? Derin Okuma sınıfında göreceksiniz ki “edebiyat, kendi dışında her şey” demek.

Freud der ki “iyi edebiyat, iyi psikanalizdir”. Derin Okuma Sınıfı’nda okuduğunuz her satırla kendinize bir yolculuk gerçekleştireceksiniz. Biliyoruz, kişinin kendine içine bakması zordur, kendinize olan mesafenin ortadan kalkması içinse kendinize bakmanız elzem.

Kitap Listesi

Sineklerin Tanrısı – William Golding 

İnsanın özündeki kötülüğü ve bu kötülüğün nasıl sıradanlaştığını psikanalitik ve sosyolojik çözümleme yöntemiyle anlamak için.

Kumların Kadını – Kobo Abe 

Tanımlanmış mutluluğun bir tuzağa dönüştüğünü, gözetleme toplumunda bireyin değer görmek üzerine kurulu yaşamının mutsuzluğunun temel kaynağı olduğunu psikomitolojik ve sosyolojik çözümleme yöntemiyle anlamak için.

Anayurt Oteli – Yusuf Atılgan 

Bilinçaltının derinliklerinde yaşarken ötekileştirilmekle yabancılaşmak ilişkisini psikanalitik çözümleme yöntemiyle anlamak için.

Dövüş Kulübü – Chuck Palahniuk 

Tüketim toplumunda nevrotik erkeklik durumunu arketipler üzerinden anlamak için.


Kazanım

Eğitim Kategorisi:

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram