Çocuklar için Bilim Okulu Proje X

   
Eğitmen

Süre

Her Ayın 4. Haftası Pazar Günü / 5 Ay

Açıklama

Damla Kunç Koçman ile Çocuklar için Bilim Okulu Proje X, yeni sezonda her ay farklı bir atölye ile Umay’da.
Birinci ay “Kendi Kahramanını Tasarla” konsepti ile, kendi kahraman tasarımlarını yaratacaklar. (Not: Bilim Okulu Proje X kitabından sayfa 36’ya kadar okuyarak atölyeye gelinmesi tavsiye edilir.)
İkinci ay “Aracını Tasarla Bilim Okulu” ile çocuklar kitap hakkında merak ettikleri soruları sorup, tasarım odaklı düşünme yöntemiyle araçlarını tasarlayacaklar. (Not: Bilim Okulu Proje X kitabından sayfa 37-60 arasını okuyarak atölyeye gelinmesi tavsiye edilir).
Üçüncü ay “Burma Yılan ve Ormanın Kanunu” ile çocuklar kitaptaki Burma Yılan ağacı yerine kendi ağaçlarını tasarlayıp, bu bölümü tekrar kurgulayacaklar. İsterlerse yazacaklar, isterlerse resim çizecekler. (Not: Bilim Okulu Proje X kitabından sayfa 61-83 arasını okuyarak atölyeye gelinmesi tavsiye edilir).
Dördüncü ay “Zamanda Sıçrama Bilekliği” ile bilim kurgu ve fantastik edebiyat arasındaki farklar çocuklarla konuşulacak. Zamanda sıçrama bilekliğini tasarlayan çocuklar, zamanda yolculuk yaptıklarında nereye gideceklerini anlatacaklar. Hatta isterlerse hayallerinin resmini de çizebilecekler. (Not: Bilim Okulu Proje X kitabından sayfa 84-129 arasını okuyarak atölyeye gelinmesi tavsiye edilir).
Beşinci ay, “Duygu Pelerini” ile gelecek dünyası olan Futurgen Gezegeni aracılığı ile sanal gözlükler, duygu kıyafetleri, yapay zeka ve insan hakkında konuşacağız. Her çocuk kendi duygu pelerinini tasarlayacak. (Not: Bilim Okulu Proje X kitabından sayfa 130-168 arasını okuyarak atölyeye gelinmesi tavsiye edilir).

Kazanımım

  • Çocuklarınızın hayal dünyasını genişletmek, nitelikli düşünmeyi sağlamak ve kendilerini farklı şekillerde ifade etmelerini desteklemek.
Eğitim Kategorileri: ,

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram