Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk

Araştırmacı, Yazar İlknur Kalıpçı ile Kasım ayında Ata’mızı andığımız muhteşem bir seminer serisi başlıyor; ‘’Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk’’

550,00 TL

Temizle
Eğitmen

Başlangıç Tarihi

11 Kasım – 02 Aralık / 19:00 – 21:00

Süre

4 Hafta / 8 Saat

Açıklama

Araştırmacı, Yazar İlknur Kalıpçı ile Kasım ayında Ata’mızı andığımız muhteşem bir seminer serisi başlıyor; ‘’Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk’’

11 – 18 – 25 Kasım ve 2 Aralık Perşembe günleri 19:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşecek seminerin ilk haftasında, ölümünden önce olduğu gibi, ölümünden sonrada ülkesinde ve dünyada oluşabilecek tüm sorunları ileri görüşüyle hissederek tüm bu soru ve sorunlara güncel, geçerli önerilerini ve anılarını konuşacağız.

İkinci hafta, “Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlarımız” konusu gündemimizde olacak. 1919-1938 arası yaşamış ve o en zor koşullarda dünyaya birer medeni ilham kaynağı olarak dünya kadınlarına “İlkleri” hediye etmiş olan öncü, 52 kadınımızı anacağız.

Üçüncü hafta, 24 Kasım nedeniyle Atatürk’ün “eğitimde reform her şeyden önce öğretmenin kafasında başlar “sözleriyle önemini ve değerini belirttiği öğretmenlerimize motivasyon olacak, ışık tutacak Atatürk’ün öğretmenlerle ilgili anı ve davranışları ve öğütlerinden örnekler sergileyeceğiz.

Dördüncü hafta, dünyanın en ünlü sosyologlarının şaşkınlıkla ele alarak incelediği “bir ülkede her türlü ilerlemede ölçü sanatta ilerlemesidir” gibi çok büyük bir yüzölçümlü cümleyi ifade ederek, sanatın her alanında, sadece sözleri ile değil, sözlerini öze dökerek davranışları ile de alın ve akıl terini nasıl döktüğü ve bugüne dair mesajlarını konuşacağız. Dördüncü hafta, “Atatürk ve çevre bilinci” konusuna değineceğiz. Çevre kelimesini telaffuz etmediği bir dönemde, savaşın tam ortasında, savaştan sonra bu topraklarda oturacak milletinin soluyacağı nefesinin kalitesini düşünerek “Ağaç koruma cemiyeti” “Ağaç revirleri” ve “Ağaç ameliyathanesi” kurdurmakla başlayan, dünyaya örnek olacak projelerini konuşacağız.

N/A Eğitim Kategorileri: ,

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest