Anksiyete ve Panik Ataktan Özgürleşmek

350 TL

Temizle
Eğitmen

Eğitim Tarihi

12 Ekim 2022, Çarşamba, 19:00 – 22:00, 22 Ekim 2022, Cumartesi, 14:00 – 17:00

Katılım Şekli

Yüz yüze, Online (Zoom)

Eğitim Açıklaması

Eğitime, anksiyete veya panik atak süreçlerini yaşamakta olan, bu süreçlerden kurtulmak ve iyileşmek isteyen, korunmak isteyen, bu süreçleri yaşayan yakınlarına destek vermek isteyen herkes katılabilir.

Açıklama

Covid 19 salgını sırasında ve sonrasında, ülkemizde ve dünyada oldukça artış gösteren Anksiyete ve Panik Atak bozuklukları, sebeplerini ve sonuçlarını oldukça iyi anlamamız ve zamanında iyileştirmemiz gereken zihinsel durumlardır. Çünkü vaktinde müdahale edilmemeleri durumunda, beynin hafıza alanı bölgesinde sorun teşkil edecek fiziksel değişimlere sebep olma ve yaşlılık döneminde farklı sorunlar olarak ortaya çıkma olasılığı taşırlar. İşte bu eğitim, toplumda hali hazırda oldukça yaygın olan anksiyete ve panik atak bozukluklarının, özellikle pandemi sırasında ve sonrasında artışı sebebiyle herkese bir destek programıdır,

Anksiyete ve Panik Atak rahatsızlıklarının köklerini, nerden geldiğini ve onu tetikleyen düşünce kalıplarımızın ne olduğunu kavrayarak bunları algılanabilir boyutta analitik zihin koçluğu yöntemleri ile dönüştürebilmek eğitimin ana amacıdır.

Eğitim aynı zamanda, kısa vadede anlık ataklarla nasıl mücadele edileceğini, uzun vadede ise anksiyetenin zihinsel kaynaklarını temizleme ve yeniden programlama yöntemleri ile nasıl tamamen şifalandırabileceğini kavramak üzerine kurgulanmıştır.

Eğitime, anksiyete veya panik atak süreçlerini yaşamakta olan, bu süreçlerden kurtulmak ve iyileşmek isteyen, korunmak isteyen, bu süreçleri yaşayan yakınlarına destek vermek isteyen herkes katılabilir.

 

Eğitim İçeriği:

  • Anksiyete ve Panik Atak nedir, nasıl oluşur, belirtileri nelerdir?
  • Anksiyete ve Panik Atak oluşumunu sağlayan zihinsel sebepler (bilişsel tahrifatlar) nelerdir?
  • Bilişsel tahrifatların, algısal blokajların ve/veya düşünce kalıplarının tespiti ve dönüştürülmesi mümkün müdür? Nasıl?
  • Anksiyete ve Panik Atak durumunu ihmal eden kişilerin kısa ve uzun dönemli beyin fonksiyonlarındaki riskler nelerdir?
  • İlaç kullanmadan iyileşme yöntemleri nelerdir? Atak anında yapılacaklar ve kalıcı olarak iyileşmeyi sağlayacak yöntemler nelerdir?
  • Doktora ne zaman gidilmelidir? İlaç kullanımı hangi aşamada hangi uzmanlar tarafından verilmelidir?
  • Beyin nefesi ile anksiyete ilişkisi nedir ve anksiyete nefes teknikleri nasıl uygulanır? (30 dakikalık nefes seansı içermektedir)
N/A Eğitim Kategorisi:

Eğitimi Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram